About us

O Hepimizin Kardeşi

1974 yılında Tokat’ta doğdum. İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamladım, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldum. Evli ve bir çocuk babasıyım.

2009 yerel seçimlerinin hemen öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı görevine getirildim. Sonrasında yapılan ilçe kongrelerinde İlçe Başkanlığı görevine üst üste iki kez seçildim. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adayı olmak için İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldım, aday belirlemek için yapılan önseçimde %67 ile İstanbul’un ilçeleri arasında en çok oyu alan Belediye Başkan Adayı oldum.

24 Haziran 2018 genel seçimlerde İstanbul 3. Bölge Milletvekili olarak seçildim. Ardından geçtiğimiz kurultayda ise delegelerimizin takdiriyle PM (Parti Meclisi) üyesi seçildim.

Özgür Karabat

CHP Milletvekili & PM Üyesi
Twitter'da Özgür Karabat @OzgurKarabatCHP
Instagram'da Özgür Karabat @OzgurKarabatCHP

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı liderlerinin katılımıyla Malatya'da depremzede kardeşlerimizle iftar vesilesiyle bir araya geldik.Depremde yitirdiğimiz canlar için Mevlid-i Şerif okundu.Kaybettiklerimizi rahmetle anıyoruz.

4

TBMM çatısı altında mesai yaptığımız değerli Grup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç ile görev yapmış olmak benim için bir onurdur.

Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacağımız bu yolda daima birlikte, omuz omuza olacağız.

Yolunuz açık olsun...
@enginozkoc

Daha fazla gör...